Leke Bakımı
Ankara Güzellik Merkezi

Sizlere sunduğumuz leke bakımı ile cildinizdeki lekelerin görünümünü azaltabilir; daha homojen ve estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz. Cildinizdeki lekelerin bakımını sağlayan cilt bakım hizmetimiz cildinizi güçlendiren ve cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayan kapsamlı bir hizmetimizdir.

Leke Neden Oluşur?
Ankara Güzellik Merkezi

Leke oluşmasının pek çok sebebi olabilir. Lekelerin oluşmasının genel nedeni melanositlerin fazla bir şekilde melanin salgılamasından kaynaklanmaktadır. Genel olarak cilt lekesi nedenleri şu şekildedir:

 • Güneş ışınlarına fazla maruz kalmak
 • Bazı kimyasallar
 • Konjenital hastalıklar
 • Aşırı açık ve hassas bir cilde sahip olmak
 • Kullanılan bazı ilaçlar
 • Yaşlanma
 • Akne oluşumu nedeniyle lekelenme

Hormonsal dengenin bozulması (Hamilelik, ergenlik vb.)

Leke Bakımı Nasıl Yapılır? 
Ankara Güzellik Merkezi

Pek çok kişi leke bakımı nasıl yapılır diye merak etmektedir. Leke bakımını lekenin bulunduğu alanlarda yeni hücrelerin oluşmasını ve lekelerin gitmesini sağlayacak bakım yöntemleri ile gerçekleştiriyoruz.

Leke bakımı sırasında hazırladığımız solüsyonlar, bakım ürünleri, peeling, maskeler ve bakım yöntemleri ile lekelerin görünümünü ilk seanstan itibaren azaltıyoruz.

Leke Bakımı Kaç Seans Yapılır? Ne Kadar Sürer?
Ankara Güzellik Merkezi

Leke bakımı için uygulanan seans sayısı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 2-4 seans arası leke bakımı hizmetimizi tamamlıyoruz.

Ancak eğer lekeler daha derindeyse ya da gebelik lekeleri gibi inatçı lekeler ise bu durumda seans sayısı biraz daha fazla olabilmektedir.

15 -1 saat arası süren leke bakımı hizmetimizi 2-4 hafta arası seans aralıklarıyla gerçekleştiriyoruz.

Leke Bakımından Sonuç Alır Mıyım?
Güzellik Merkezi

Sizlere sunduğumuz leke bakımı hizmetimiz cilt lekelerinize, cilt tipinize ve leke bakımı yöntemine göre değişiklik göstermekle birlikte lekelerin temizlenmesi %75-90 oranında lekeleriniz temizlenmektedir.

Cildin yüzeyinde yer alan yüzeysel lekeler cilt bakımı hizmetimiz ile tamamen temizlenmektedir.

Hangi Lekelere Bakım Yapılabilir?

Eğer hangi lekelere çil bakımı ve leke bakımı yapılabilir diye merak ediyorsanız;

 • Gebelik lekeleri
 • Çiller
 • Yaşlılık lekeleri
 • Güneş lekeleri
 • Kimyasal ve kozmetik ürünler nedeniyle oluşan lekeler
 • Yüzeysel lekeler

Derin lekeler gibi lekelerde leke bakımı ile başarılı sonuçlar elde ediyoruz

Hangi Lekeler Daha Çabuk Geçer?

Leke bakımı konusunda daha çabuk sonuç alabileceğiniz bazı durumlar vardır:

 1. Açık Tenli Olmak: Leke bakımı hizmetimiz açık tenli olan müşterilerimizde koyu tenli olan müşterilerimize göre çok daha fazla sonuç aldığımız bir hizmetimizdir.
 2. Lekenin Koyu Olması: Eeğer lekeleriniz koyu renkteyse birkaç seansta görünümü ciddi oranda azaltıyoruz.
 3. Lekenin Yüzeysel Olması: Bilindiği üzere cildimiz birkaç farklı katmandan oluşmaktadır. Bu nedenle cilt lekesi cilt yüzeyine ne kadar yakınsa seanslar o kadar kısa sürmektedir. Ancak lekeler daha derindeyse seanslar biraz uzayabilmektedir.
 4. Güneş Lekesi ve Yaşlılık Lekesi: Bu tür lekelerde uyguladığımız leke bakımı Ankara bakımımız hamilelik nedeniyle oluşan lekelere göre daha çabuk sonuç almanızı sağlamaktadır. Hamilelikte oluşan lekeler diğer leke türlerine göre daha dirençli olduğundan daha fazla uygulama yapılmasını gerektirebilmektedir.
Leke Bakımı Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Leke bakımı seans sayısı lekenin bulunduğu cilt tabakasına, lekenin oluşmasına neden olan etmenlere bağlı olarak değişim göstermektedir.

Ancak ilk seanstan itibaren lekelerin görünümünde azalma gözlemleyebilir ve birkaç seansın ardından lekelerinizden %70-95 arasında kurtulabilirsiniz.

 İster yüzeysel ister hormonal cilt lekeleri olsun tüm lekelerde sonuç alabileceğiniz bir leke bakımı uyguluyoruz.

error: Telifli İçerik !! Security Wall By Arda Yücel !!
Open chat
Whatsapp İletişim