Kirpik Lifting
Ankara Güzellik Merkezi

Son dönemlerin en popüler güzellik hizmetlerinden birisi olan kirpik lifting ile gözlerinizi ortaya çıkarak hayalinizdeki kıvrık ve doğal görünümlü kirpiklere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kirpik liftingi nedir?
Ankara Güzellik Merkezi

Çeşitli vitaminler, doğal yağlar ve bakım ürünleri ile gerçekleştirilen bu işlem özellikle düz kirpiklere sahip olan kişilerin daha kalkık, uzun ve kıvrık kirpiklere kavuşmasını sağlayan bir güzellik hizmetidir.

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?
Ankara Güzellik Merkezi

Kirpiklerinize daha güzel, estetik ve doğal bir görünüm kazandıran kirpik lifting nedir sorusuna cevap verdikten sonra şimdi de uygulamayı nasıl yaptığımızı ele alalım:

 1. Kirpiklerinizin güzellik uzmanlarımız tarafından kirden ve yağdan tamamen arındırılarak hijyenik hale getirilir.
 2. Kirpikleriniz hijyenik hale getirildikten sonra göz kapağınızın şekline ve boyutuna göre uygun silikon pedler yerleştirilir.
 3. Kirpikler tek tek taranarak bu silikon pede yapıştırılıyor. Bu aşamada güzellik uzmanlarımız kirpiklerinizi tek tek özenli bir şekilde tarayarak pede yapıştığından emin oluyor.
 4. Pede tamamen yapışan kirpiklerinize solüsyon sürülüyor. Bu aşamada gerekli önlemler alınarak sürülen solüsyonun göz kapağınızdan sızmaması sağlanıyor. Yine kirpik lifting uygulaması sırasında gözlerinizin tamamen kapalı kalması gerekiyor.
 5. Solüsyon tek sefer 15-20 dakika kadar kirpiklerinizde bekletiliyor ve eğer güzellik uzmanlarımız tekrar solüsyon uygulanmasını gerekli görürse bu sefer maske bir kez daha uygulanıyor.
 6. Maske sonrasında ise kirpikler siliniyor ve silikon ped.den ayrılıyor.
 7. Son aşamada kirpiklerinize bakım yapılıyor ve gerekli pigmentler ile kirpik görünümü belirginleştiriliyor. Özellikle sarı kirpikleriniz varsa bu aşamada kirpiklerinizin siyah bir görünüm elde etmesi sağlanarak kirpiklerinizin dikkat çekmesi sağlanıyor.
 8. Uygulama sonrasında kirpiklerinize vitamin, bakım ve keratin kürü yapılıyor ve öylelikle kirpiklerinizin sadece kıvrık ve uzun bir görünüm elde etmesi değil aynı zamanda bakımlı görünmesi de sağlanıyor.
Kalıcılığı Ne Kadar?
Kirpik Döker Mi?
Ankara Güzellik

Eğer kirpik lifting ne kadar sürer diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabı kirpik türünüze göre değişim gösterse de ortalama olarak 1,5 – 3 ay arası uygulamanın etkisini kirpiklerinizde gözlemleyebilirsiniz.

Kirpik lifting uygulaması güzellik merkezimizde kirpiklerinize zarar verecek kimyasal ürünlerle ve yöntemlerle yapılmamaktadır. Aksine kirpiklerinize bakım yapan ve onları güçlendiren bakım yöntemleri kullanıldığı için kirpik lifting uygulamamız kirpiklerinizin güçlenmesini sağlamaktadır.

Kirpik Lifting Sonrası Süreç Nasıldır?
Ankara Güzellik
 • Uygulamanın ardından ilk 24 saat süreyle kirpiklerinizi suyla temas ettirmemelisiniz.
 • 1 gün süreyle makyaj ürünleri ya da kirpiklerinize uygulayacağınız herhangi bir bakım ürününden uzak durmalısınız.
 • Uygulamanın hemen ardından kirpikler birbirine yapışık gibi görünse de zamanla kirpik lifting sonrası süreçte kirpikler birbirlerinden ayrılarak doğal ve güzel bir görünüme kavuşuyorlar.
 • Uygulama sonrası kirpikler narin bir yapıda olacağından su bazlı ürünler ile makyaj çıkarılmasını öneriyoruz.
Kirpik Lifting Dikkat Edilmesi Gerekenler
Ankara Güzellik
 • Kirpik lifting uygulamasından yararlanmak istiyorsanız uygulamadan maksimum faydayı almanız için size önerilerimiz var:
 • Uygulama öncesi lensinizi ve makyajınızı çıkarmalısınız.
 • Arpacık, tahriş, alerji gibi bir sorunla uğraşıyorsanız uygulama öncesi bu sorunlarınızın tedavisini yaptırmanız sağlığınız için çok önemlidir.
 • Takma kirpik kullanıyorsanız kirpik kaldırma uygulaması öncesinde takma kirpiklerinizi mutlaka çıkarın.
 • Kirpik lifting uygulamasının sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için uygulama yapılan yerin hijyenik ve uygulamayı gerçekleştiren kişilerin uzman olması çok önemlidir. Biz sizlere tamamen hijyenik bir ortamda, bu uygulamayı yapma konusunda deneyimli ve bilgili güzellik uzmanları ile hizmet veriyoruz.
 • Uygulama öncesinde kirpiklerinizde herhangi bir kimyasal, makyaj kalıntısı kalmadığından ve kirpik lifting yapımı sırasında kullanılan solüsyonun etkisini göstermesi için kirpiklerinizin kuru olduğundan emin olun.
error: Telifli İçerik !! Security Wall By Arda Yücel !!
Open chat
Whatsapp İletişim