Kırışıklık Bakımı
Ankara Güzellik Merkezi

Eğer kırışıklık nedir diye merak ediyorsanız yüzümüzde pek çok farklı mimik kası bulunmaktadır. Zamanla mimik kaslarımızı kullandıkça bu kaslar çizgilerin oluşmasına yol açmaktadır.

Özellikle belirli bir yaş üstü kişilerde kırışıklık görünümü çok daha belirgin hale gelmekte ve estetik olarak bu görünüm pek çok kişinin hoşuna gitmemektedir.

Kırışıklık Neden Oluşur? 
Ankara Güzellik Merkezi

Pek çok farklı kırışıklık nedenleri mevcuttur. Bu sebeplere örnek vermek gerekirse:

 • Stres: Üzüntü, depresyon ve stres cildi doğrudan etkilemekte ve ciltte daha erken kırışıklık oluşumuna neden olmaktadır.
 • Beslenme Alışkanlıkları: Çok fazla kafein ve alkol tüketmek, sigara içmek, hazır ve işlenmiş gıdaları çok fazla tüketmek cildin daha erken yaşlanmasına yol açmakta ve kırışıklık görünümünün belirginleşmesine neden olmaktadır.
 • Su İçmeme: Cildin güçlü ve sıkı yapısını korumak için gün içerisinde yeterli miktarda su içmek gerekmektedir. Vücut susuz kaldığında daha erken yaşlanmakta ve kırışıklıklar daha hızlı bir şekilde oluşmaktadır.
 • Genetik: Ailenizde erken yaşlanma ve kırışıklık oluşma problemi varsa sizin de aynı kırışıklık oluşumu sorunlarını yaşamanız oldukça muhtemeldir.
 • Yanlış Bakım Ürünleri: Cilt bakımında kullandığınız ürünlerin seçiminde mümkün olduğunca doğal ve organik bileşenli ürünleri tercih etmelisiniz. Rastgele seçilen bakım ürünleri cilde zarar vererek elastik yapısını zayıflatabilir ve kırışıklık oluşumuna neden olabilir.
 • Yaşlanma: Yaş ile birlikte cilt kollajen ve elastik yapısını zamanla kaybetmekte ve kırışıklık oluşumu tetiklenmektedir.
 • Güneş: Güneş cilt lekelerine, ciltte kızarıklık ve tahrişe yol açabildiği gibi aynı zamanda kırışıklık oluşumuna da yol açan bir faktördür. Güneşe fazla maruz kalmak cildin erken yaşlanmasına yol açacaktır.
 • Cilt ve Kas Yapısı: Bazı insanların mimik kasları ve cilt yapısı kırışıklık oluşumu sürecinin daha hızlı işlemesine yol açmaktadır.

Sebebi her ne olursa olsun size sunduğumuz kırışıklık bakımı ile cildinizdeki kırışıklıkların görünümünün azalmasını sağlıyor; daha estetik ve hoş görünümlü bir cilde kavuşmanızı sağlıyoruz.

Hangi Kırışıklıkların Görünümü Azaltılabilir?
Ankara Güzellik Merkezi

Görünümünden rahatsızlık duyduğunuz yüzünüzdeki tüm kırışıkların azaltılmasını sağlayacak kırışıklık bakımızı en çok uyguladığımız yüz bölgelerine örnek vermemiz gerekirse;

 • Kaşlarınızın arasındaki çizgi
 • Kaş düşüklüğü
 • Göz kenarındaki kırışıklıklar
 • Alın çizgileri
 • Dudak kenarında oluşan kırışıklıklar
Kırışıklık Bakımı Nasıl Yapılır?
Ankara Güzellik Merkezi

Eğer kırışıklık bakımı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız işlem adımlarımız aşağıdaki gibidir:

 1. Analiz: Yüzünüzdeki kırışıklıkları tespit ediyor ve kırışıklık bakımı için uygun süre, yöntem ve bakım ürünlerini seçiyoruz.
 2. Hazırlık: Uygulamayı yapacağımız alanları temizliyor ve tamamen hijyenik hale getiriyoruz.
 3. Uygulama: Kırışıklık bakımımızda kırışıklık oluşan bölgelere kırışıklık bakımı maddesini enjekte ediyoruz. Mimik kaslarına enjekte ettiğimiz bu madde ile en az 4 ay daha genç ve estetik bir görünüm kazanmanızı sağlıyoruz.

Zamanı Durdurun!

Sizlere sunduğumuz kırışıklık bakım hizmetimiz ile zamanı durdurabilir; yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırarak daha genç, taze ve estetik bir cilt görünümüne kavuşabilirsiniz.

error: Telifli İçerik !! Security Wall By Arda Yücel !!
Open chat
Whatsapp İletişim