Dudak Kontürü(Dudak Renklendirme)
Ankara Güzellik Merkezi

Dudaklar dış görünümünüzde en çok dikkat çeken yüz bölgelerinden birisidir. Bazı kadınlarda dış dudak çizgisi bariz bir şekilde belliyken bazı kadınlarda dış dudak çizgisi ya çok silik ya da tamamen görünmez durumda olabilmektedir. Dudak çizginiz görünür olsun ya da olmasın dudaklarınızı daha belirgin hale getirecek kalıcı makyaj uygulaması ile dudaklarınızın çekici bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Dudaklarınızı daha dolgun göstermek istiyorsanız; dış dudak çizginizin belli olmasını sağlayacak kalıcı dudak kontürü hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Dudak Renklendirme Nedir?
Ankara Güzellik Merkezi

Dudaklara özel iğneler ile dudağın dış çerçeve hattına yapılan dudak kontürleme işlemi dudak renklendirme işleminin aksine sadece dudak çizgisine uygulanmaktadır. Bu konuda en çok karıştırılan konu dudak kontürleme işlemi ile dudak renklendirme işlemidir. Dudak renklendirme işleminde ise dudaklar renklendirilmekte dilenirse dudaklara doğal tonunda çok daha farklı renklerde işlem yapılabilmektedir. Kontürleme işleminde ise dudak tonunda dış dudak çizgisine uygulama yapılmaktadır. 

Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?
Ankara Güzellik Merkezi

Dudak kontürleme işlemini aşağıdaki kalıcı dudak makyajı adımlarını izleyerek gerçekleştiriyoruz:

  1. Güzellik Uzmanımızla Görüşme: Öncelikle dudak kontürleme işleminden beklentileriniz ve isteklerinizi, aklınıza takılan sorular varsa işlemle ilgili soruları güzellik uzmanımızla paylaşırsınız. Güzellik uzmanımız da bu doğrultuda sorularınızı cevaplar ve işlem süreci ile ilgili olarak size bilgi verir.
  2. Dudak Rengini Bulma: Dudak kontürü doğal bir görüntü elde etmek için doğal dudak renginde gerçekleştirilen bir işlemdir. Bunun için güzellik uzmanlarımız doğal dudak renginizi bulmaktadır.
  3. Anestezi Uygulama: Kontür işlemi sırasında ağrı ve acı hissetmemeniz için dudağınıza ve cildinize etkili, özel anestezik etkili kremler uyguluyoruz.
  4. Uygulama: Özel steril iğneler ile dudak kontür işlemine başlanır. İğnelerin uçlarının boyutu dudağınızın şekline ve cildinize göre en ideal olacak şekilde belirlenir ve dudağınızın dış hattına doğal boya pigmentler enjekte edilir.
  5. Bakım Önerilerinin Size İletilmesi: Kontür uygulamasının tamamlanmasının ardından dudaklarınıza nasıl bakım yapmanız gerektiği, ilk birkaç gün dikkat etmeniz gereken konular size hatırlatılır.
Dudak Kontürü İşleminin Ardından Nelere Dikkat Edilmeli?
Ankara Güzellik Merkezi

İşlemin ardından dikkat etmeniz gereken hususları şu şekilde özetleyebiliriz:

  • İlk 24 saat dudaklarınıza su ve yemek değdirmemeye özen gösterin.
  • Herhangi bir alerjik reaksiyon durumunda direkt olarak bizimle iletişime geçin.
  • Dudaklarınızda kızarıklık ve şişlik oluşması son derecede doğaldır. Bu belirtiler 1-2 gün içerisinde azalacak ve 10 gün içerisinde tamamen kaybolacaktır.
  • Dudaklarınıza güzellik uzmanımızın belirttiği süreyle hiçbir makyaj ürünü uygulamamaya ve kimyasal herhangi bir ürün temas ettirmemeye özen gösterin.
  • Güzellik uzmanımızın size verdiği krem ve bakım ürünlerini Ankara dudak kontürü hizmetimizin ardından size belirttiği şekilde ve önerdiği süreyle kullanın.
Etkisi Ne Kadar Kalıcıdır?
Ankara Güzellik Merkezi

Dudak kontürü işlemi ortalama 1-2 saat içerisinde gerçekleştirdiğimiz bir hizmetimizdir. Hizmetimizin ardından ise ortalama 2-3 yıl dudaklarınızda kalıcı dudak kontür işleminin etkisini rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz.

error: Telifli İçerik !! Security Wall By Arda Yücel !!
Open chat
Whatsapp İletişim