Buz Epilasyon
Ankara Güzellik Merkezi

En çok işe yarayan ve en konforlu son teknoloji epilasyon yöntemi olan buz epilasyon ile en açık renkli, en cansız tüylerinizden bile kurtulabilir; pürüzsüz bir tene kavuşabilirsiniz.

Buz Epilasyon Nedir?
Ankara Güzellik Merkezi

Kıl kökündeki farklı yapıları hedef alan, farklı dalga boylarına sahip olan buz epilasyon yöntemi normal epilasyon yöntemlerine göre daha geniş yüzeyleri hedef alarak çok daha fazla kıl köküne ulaşan bir epilasyon yöntemidir. Bu bakımdan eğer buz epilasyon nedir diye merak ediyorsanız buz epilasyon en çok işe yarayan ve birbirinden farklı yapıda olan tüylerinize etki ederek pürüzsüz bir tene kavuşmanızda size yardımcı olan bir epilasyon tekniğidir.

Neden Buz Epilasyonu Tercih Etmelisiniz?
Ankara Güzellik Merkezi

Buz epilasyon diğer epilasyon yöntemlerine göre sizlere pek çok avantaj sunmaktadır. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Ağrısız ve Acısız Olması: Bu epilasyon yöntemi diğer epilasyon yöntemlerine göre ağrısız ve acısız bir epilasyon türüdür.
 • Konforlu: Buz epilasyon sırasında ağrı ve acı hissetmeyeceğinizden epilasyon sırasında tedirgin olmaz ya da endişelenmezsiniz. Bu açıdan buz epilasyon yöntemi konforlu ve huzurlu hissedeceğiniz bir tekniktir.
 • Kesin Çözüm: Buz epilasyon kıl kökündeki farklı yapıları hedef aldığı için istenmeyen kıllar için kesin çözüm olan bir epilasyon yöntemidir. 610-1200 nm aralığındaki dalga boyu ile en ince kıl köklerine kadar ulaşarak istenen sonuçların elde edilmesini sağlar.
 • Yüksek Atış Hızı: Bu yöntemde saniye başı 3 atış yapılabildiğinden oldukça hızlı bir şekilde uygulama yapılması mümkün olmaktadır.
 • Hızlılık: Buz epilasyon başlığı 8 cm² genişliğinde olduğu ve her bir atışta çok daha fazla kıl köküne ulaştığı için diğer yöntemlere göre seansların çok daha kısa sürdüğü bir epilasyon türüdür.
 • Yüz İçin İdeal: Günümüzde kadınlar yüz bölgesindeki kıllardan rahatsızlık duymaktadır. Ancak yüz bölgesindeki kıllar çok derin köklere sahip olduğundan burada yanlış bir epilasyon yöntemi kullanılması muhtemel kıl köklerinin uyanmasına neden olacaktır. Bu bakımdan yüzde buz epilasyon yüzdeki kıllardan kurtulmak ve en açık renkli, en güçsüz tüylerden bile kurtulmanızı sağlayacak bir epilasyon yöntemidir.
 • Kişiye Özel Başlık: Güzellik merkezimizde kullandığımız kişiye özel başlıklar ile hızlı ve konforlu bir uygulamanın yanı sıra aynı zamanda hijyenik bir uygulamadan faydalanmanızı sağlıyoruz.
 • Daha Az Seans Sayısı: Diğer epilasyon türlerine göre daha etkili olduğu için, epilasyonun tamamlanması için gereken seans sayısı çok daha azdır.
Buz Epilasyon Cihazımızın Özellikleri
Ankara Güzellik Merkezi

Kalıcı ve istenen sonuçları elde etmenizi sağlayacak buz epilasyon cihazımızın özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Farklı dalga boyuna sahip atışlarla kılı 3 boyutlu tahrip etme
 • Saniyede 3 atış ile atış yapabilme
 • 8 cm² başlığımızla kısa süreli seanslar

Koyu ten, açık renkli ve ince tüylerde dahi sonuç alabilme avantajı

Buz Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?
Güzellik Merkezi

Buz epilasyonunun ardından dikkat etmeniz gerekenler şu şekildedir:

 • Buz epilasyon diğer yöntemlere göre ciltte çok daha az tahriş ve kızarıklığa neden olur. Cihazın soğutucu özelliği cildinizde kızarıklık ve tahriş oluşmasını ciddi oranda azaltır. Çok hassas ciltli kişilerde kızarıklık ve tahriş hafif bir şekilde gözlemlenebilir.
 • Bölgeyi uygulamanın hemen ardından güneşe maruz bırakmamak için güneş kremi kullanın.

Epilasyon sonrasında 5-6 saat suya temas etmemeniz önemlidir. Bu nedenle buz epilasyon salonu uygulamamızın ardından belirtilen süreler içerisinde yorucu aktiviteler yapmamalı ve duş almamalısınız. 

error: Telifli İçerik !! Security Wall By Arda Yücel !!
Open chat
Whatsapp İletişim