Güzellik Merkezi Ankara

Güzellik Merkezi Ankara

Güzellik Merkezi Ankara

Güzellik Merkezi Ankara GÜZELLİĞİN SIRRI CİLT BAKIMI

Güzellik Merkezi Ankara Dilan Polat Ankara Olarak Kadının güzelliğine dair sırlar çok eski zamanlardan bu yana varlığını sürdürmektedir. Bilim alanında da yer alan güzellik konusuna dair çok sayıda bilimsel çalışma yapılmış ve güzelliğin ölçüsü olarak belirlenmiş bazı parametrelere yer verilmiştir. Bu parametrelerden en önemlisi kadın güzelliğinde ki kusursuz yüz ve vücut simetrisi olmaktadır. Bunun yanı sıra kadın güzelliğinde bakımlı cilt, büyük gözler, yüksek alın, dolgun dudaklar, parlak ve düz saçlar da aranan nitelikli özelliklerdendir.

Güzelliğin yanı sıra cilt bakımı sağlık açısından da önem taşımaktadır. Ciltte ki problemleri yok etmek, cilt problemlerinin oluşmasına neden olacak etkenleri ortadan kaldırmak için yapılması amaçlanan cilt bakımı sayesinde sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Sivilce kontrolü, makyaj temizliği, siyah nokta vb. etkenlere dikkat ederek cilt bakımınızı ilk aşamada kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem ruh hem de beden sağlığınızı koruyarak güzel görünümlü bir cilde ulaşmanız mümkündür.

Cilt bakımı neden önemlidir?

Yeteri kadar sıvı tüketmeme, cilt için gerekli gıdaların tam olarak alınmaması, günlük yaşantılar, cilde uygulanan yoğun makyajlar vb. etkenler cildin sağlıksız görünmesine ve yıpranmasına sebep olur. Zamanla kuruyan ve yıpranan cilt kişiyi olduğundan daha yaşlı bir duruma sokar. Aynı zamanda yüz ifadesinin sürekli yorgun olmasına neden olur. Cilt bakımının önemi çok büyüktür. Düzenli olarak cilt bakımı yapıldığında cildinizde olumlu yönde gelişen değişiklikleri kısa sürede fark edebilirsiniz.

Cilt bakımı yaparken cildin yaşına, yapısına uygun olacak cilt bakım ürünleri tercih edilmelidir. Cilt bakımının asıl amacı hem cildi temiz tutmak hem de sağlığımızı korumak olduğu için kozmetik ürünler yerine medikal ürünleri tercih etmek gerekir. Aynı zamanda düzenli uyku uyumak, spor yapmak, bol bol su içme, sağlıklı gıdalar tüketme cilt için çok faydalıdır. Cildinizi aşırı güneş ışığına maruz bırakmamak, sigara ve alkol tüketmemek, yağlı yiyecekleri tüketmemek de cilt bakımında size yardımcı olabilecek detaylardan bazılarıdır.

Cilt bakımının faydaları

Cilt tipine uygun ürünler kullanıldığı taktirde cilt bakımının birçok yararı bulunmaktadır. Genel olarak cilt bakımının faydalarını sıralamak gerekirse:

 • Cildin doğal sebum ve su oranı dengelenerek gözeneklerin tıkanması önlenir. Ciltte ki toksinler dışarıya atılarak ciltte sivilcelenme, kırışma, kuruma gibi etkenlerin önüne geçilir.
 • Ciltte ki ölü hücreler uzaklaştırılarak taze, canlı ve yeni bir cilt ortaya çıkması sağlanır. Aynı zamanda cildin hücre yenileme dengesi sağlanmaktadır.
 • Ciltte ki kan dolaşımı artar.
 •  Yıpranmış bir cildin ihtiyacı olan vitamin, oksijen ve nem temin edilmeye çalışılır.
 • Cilt yağ ve kirden arındırılır.
 • Ciltte ki akne, sivilce oluşumu gibi sorunların önüne geçilir.
 • Oluşabilecek cilt sorunlarına karşı belirli önlemler alınır.
 • Ciltte ki gözenekler sıkılaştırılır.
 • Düzenli olarak cilt bakımı yaptırıldığında yaşlanma belirtileri daha geç ortaya çıkar.
 • Düzenli yaptırılan cilt bakımı sayesinde ciltte ki renk eşitsizliklerinin önüne geçilir. Cildinizde ki çizgiler azalarak özellikle yüz bölgenizde ki renk tonu eşitlenerek sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşursunuz.

Güzel bir cilt için ne yapılmalı?

Cilt bakımını bir bütün olarak ele alacağımızdan dolayı güzel ve sağlıklı bir cilt elde etmek için sadece kozmetik ya da medikal ürünler kullanmak yeterli değildir. Cildimizi dışarıdan olduğu kadar içeriden de beslemek gerekir. Unutmamak gerekir ki yenilen tüm besinler cilde yansımaktadır. Bunun için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar;

 • Ciltte ki mineral ve vitamin eksikliğini gidermek için düzenli miktarda sebze- meyve tüketilmelidir. Cildin pürüzsüz bir yapıya sahip olması için özellikle A ve E vitamini içeren gıdalar tüketilmelidir.
 • Cildin hayat kaynağı su olduğu için bol bol su içmek gerekir. Günlük düzenli ve yeterli miktarda su tüketilirse hem vücudumuzda ki toksinler dışarı atılır hem de cildimizde nem depolanır.
 • Cildimizin sağlıklı ve güzel olmasında ki en önemli etkenlerden biri de düzenli uykudur. Geceleri uyku sırasında cilt kendini yenilediğinden dolayı ortalama 7-8 saat düzenli uyku gerekmektedir.
 • Sporun vücudumuza sağladığı olumlu etkileri çok fazladır. Spor yaparken mutluluk hormonu salgılanır. Ter ile birlikte vücudumuzdan atılan toksinler cildimize çok iyi gelmekte ve canlılık vermektedir.

Cilt tipine göre bakım nasıl yapılır?

Her insan farklı bir cilt yapısına sahip olduğundan dolayı cilt bakımı cilt tipine göre değişiklik göstermektedir. Cilt bakımı ve temizliği sağlıklı bir cilt için ne kadar önemliyse cilt tipine göre doğru cilt bakımı yapmak da çok önemlidir. Bundan dolayı cilt tipini doğru belirlemeli ve buna yönelik cilt bakımı yaptırılması gerekir. 4 farklı cilt tipi bulunmaktadır. Bunlar; yağlı cilt, kuru cilt, normal cilt ve karma cilt şeklindedir.

Yağlı cilt: Cilt tipleri arasında en sorunlu olan yağlı ciltlere düzenli olarak bakım yapılması gerekmektedir. Yüz kısmında ki yağ oranı fazla olduğundan dolayı sivilce, akne ve siyah nokta oluşumu oldukça fazladır. Yüz kısmında kızarıklık olur. Burnun üstünde ki gözenekler geniştir. Düzenli bir şekilde cilt bakımı yapıldığında ışıltılı ve dikkat çeken bir cilt tipine dönüşür.

Kuru cilt: Kuru cilt yüzün soluk görünmesine sebep olur. Kuru ciltlerde soyulma, pullanma, göz kenarlarında kırışıklık, solgunluk, kuruluktan dolayı çatlayan kılcal damarlar olduğundan dolayı kuru cilt diğer cilt tiplerinden kolay bir şekilde ayırt edilebilmektedir.

Normal cilt: Normal cilt tipi pürüzsüz, hafif gergin ve canlı bir renge sahip olduğundan dolayı bu cilt tipine sahip olan kişiler çok şanslıdırlar. Çok fazla cilt bakımına gerek duymadıkları gibi ciltlerinde kırışıklığa da çok rastlanmaz.

Karma cilt: Yüzün bir kısmı yağlı bir kısmı kuru olan karma ciltlere çok sık rastlanmaktadır. Burun, çene ve alın bölgesinde genellikle yağlanma görülür. Göz kenarları başta olmak üzere yüzün başka kısımlarında kırışıklar görülür. Karma cilt tipine sahip kişiler cilt bakımı yaparken cildine uygun ürünleri tercih etmelidirler. Cilt temizliğinde yüzü tahriş edecek hareketlerden kaçınarak yuvarlak hareketler ile cilt bakımı yapılmalıdır. Bunun yanı sıra T bölgesine farklı, yüzün diğer kısımlarına farklı ürünler kullanılması önerilir.

Cilt bakımı ne sıklıkla yapılmalı?

Cilt bakımında rutinler kişinin evde yapacağı günlük ya da haftalık bakımlar ile başlamaktadır. Daha sonra cildin daha sağlıklı ve güzel olmasını sağlamak, daha genç görünmek için profesyonel cilt bakımına başlanır.

Aylık ve yıllık olarak yapılan profesyonel cilt bakımında cildin daha alt katmanlarına inerek cilt bakım ürünlerini ulaştırarak hem cildin ihtiyaçlarını gidermesi hem de cildin genç ve taze kalması sağlanır. Profesyonel olarak yapılan cilt bakımı özellikle ileri ki yaşlarda evde kullanılan ve uygulanan cilt bakım ürünleri ile yapılamamaktadır.

Cilt tipine göre uygulama metotları, uygulama yolları, kullanılan maddeler ve uygulama şekilleri farklılık göstermektedir. Genel olarak baz alındığında günlük bakımın yanı sıra ayda bir kez mutlaka cilt bakımı yaptırılmalıdır. Özellikle genç yaşlarda cilt bakımına önem verildiğinde ilerleyen dönemlerde cildin kırışması önemli derecede azalacağı gibi yaşınıza göre daha genç ve sağlıklı bir görünüme sahip olacaksınız.

Güzellik Merkezi Ankara : Adresimiz: Kızılırmak Mahallesi Ufuk Üniversitesi Caddesi No:4 Next Level Loft

Cep (GSM) :0532 590 14 48

Pazartesi – Cumartesi: 09:00 – 19:00

Bilgilendirme:

Güzellik Merkezi Ankara : Bu site kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz. Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.

Salonumuz’dan gözlerinin içi gülerek teşekkür edip ayrılan tüm danışanlarımız bizim için çok özel ve istenildiğinde pek çok şeyin üstesinden gelinebileceğinin simgesi olan çok değerli dostlarımızdır.

Güzellik Merkezi Ankara Dilan Polat Ankara Güzellik Sektöründe Yılların Verdiğin Tecrübe İle Siz Değerli Danışanlarımıza Kaliteli Hizmet Sunuyoruz.

Written By Arda Yücel

Previous Post
Ankara Güzellik Merkezi
Next Post
Ankara Güzellik

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Telifli İçerik !! Security Wall By Arda Yücel !!
Open chat
Whatsapp İletişim